Podsumowanie sezonu 2023/2024.

2 miesiące temu | 13.03.2024, 12:45
Podsumowanie sezonu 2023/2024.

Sezon 2023/ 2024 dobiegł końca. Z wielu względów był przełomowy dla naszego klubu, ale przede wszystkim dlatego, że był to pierwszy sezon naszego zespołu w 1 Lidze/ MHL.

Kto był najskuteczniejszy?

Podczas 30 spotkań sezonu zasadniczego oraz fazy play-off udało nam się strzelić 137 bramek, co daje średnią 4,56 bramki na spotkanie. Najlepiej punktującym zawodnikiem naszego zespołu był Dzianis Plastinin. Napastnik z Białorusi zakończył sezon z dorobkiem 20 bramek i 35 asyst co dało mu 55 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Drugim najskuteczniejszym zawodnikiem był Aliaksei Furman, który w 26 spotkaniach zanotował 13 goli i 30 asyst. Podium zamknął Mykhailo Misiuk z dorobkiem 17 goli i 14 asyst.Mecz, w którym padło najwięcej bramek to wygrane 16:0 spotkanie z SMS Bytom na własnym lodowisku w Gdańsku. Również w tym spotkaniu Mykhailo Misiuk strzelił najwięcej bramek w pojedynczym meczu zaliczając aż 4 trafienia.

Social Media

W sezonie 2023/ 2024 naszym głównym kanałem komunikacji były media społecznościowe. W związku z tym od dnia 6 września, kiedy to powstała nasza strona w serwisie społecznościowym Facebook wygenerowaliśmy… 1 393 608 wyświetleń naszych treści użytkowników na terenie Trójmiasta. W tym czasie zyskaliśmy 2 639 nowych obserwatorów na Facebooku oraz 643 na Instagramie. Od początku istnienia naszej facebookowej strony odwiedziliście nas 208 000 razy oraz ponad 11 000 razy na naszym profilu na Instagramie. Większość osób pochodziła oczywiście z Gdańska (60,7%), ale regularnie odwiedzają nas ludzie z całej Polski. Ciekawostką jest, iż 79,3% osób odwiedzających nasze profile to mężczyźni, ale kobiety również stanowią pokaźną siłę w naszych mediach i jest ich aż 20,7%. W ciągu ostatniego pół roku aż 52,5 tysiąca razy weszliście w interakcję z naszymi treściami, na co składają się polubienia, reakcje, zapisy, komentarze i udostępnienia. Obejrzeliście łącznie 51 000 minut naszych materiałów filmowych na facebooku.

Frekwencja na trybunach 

W minionym sezonie nasze spotkania obejrzało łącznie na Hali Olivia ponad 6000 kibiców! Oczywiście dzięki temu możemy pochwalić się najwyższą frekwencją w 1 Lidze/ MHL, której nie powstydziłyby się niektóre zespoły z THL. Najwięcej biletów sprzedaliśmy oczywiście na mecz w ramach fazy play-off przeciwko SMS PZHL Katowice, gdzie na trybunach gdańskiej Hali Olivia zasiadło 1500 osób.Na dobry wynik naszego zespołu już w pierwszym sezonie z pewnością wpłynęła fantastyczna atmosfera kreowana przez kibiców w domowej hali, za co serdecznie dziękujemy!

Gorąca prośba na koniec

Nie da się ukryć, iż do realizacji kolejnych planów potrzebujemy znacznie więcej środków finansowych. Ze swojej strony możemy zapewnić, że będziemy próbowali pozyskiwać kolejnych sponsorów oraz składać wnioski o różnego rodzaju granty i dotacje. W związku z powyższym zachęcamy wszystkie osoby prywatne oraz lokalnych przedsiębiorców do nawiązania współpracy z naszym klubem. Budujemy społeczność wokół idei, dlatego nie zawsze musi to oznaczać finansowe wsparcie. jeśli macie ciekawe pomysły na uatrakcyjnienie naszej działalności, na zwiększenie popularności hokeja na lodzie na Pomorzu - zapraszamy! Szukamy też osób chętnych do pomocy w kwestiach organizacyjnych, zwłaszcza w kontekście organizacji meczów. Każda pomoc jest na wagę złota i za każdą dziękujemy. Dzięki niej możemy każdego dnia przybliżać się do realizacji hasła naszego klubu #GRAMYOPRZYSZŁOŚĆ. Korzystając z okazji klub sportowy FUDEKO GAS Gdańsk pragnie podziękować wszystkim Sponsorom, Kibicom, Partnerom, Przyjaciołom i Zawodnikom za wspólnie przeżyty sezon, wsparcie w trudnych chwilach i radość w dobrych momentach. Wyciągamy wnioski, doceniamy wartości, pamiętamy dobre chwilę i zdarzenia!

Udostępnij